Matematyka jest taką dziedziną nauki, która wymaga logicznego i jasnego myślenia, jednak dla wielu uczniów stanowi ona problem.

Rodzice, licząc na poprawę ocen swojego dziecka, często decydują się na dodatkowe korepetycje, jednak bez zaangażowania dwóch stron, samego ucznia jak i korepetytora, często taka współpraca skazana jest na niepowodzenie. 

Same szkoły, nauczyciele, metody tłumaczenia, również pozostawiają wiele do życzenia, jednak jeżeli dany uczeń nie potrafi przyswoić informacji, nie powinien się od razu poddawać. 

W nauce, podobnie jest jak w życiu, nie powinniśmy poddawać się początkowymi trudnościami- liczy się natomiast konsekwencja w działaniu i chęć nadrobienia zaległości. 

Jeśli w ten sposób zmotywujemy dziecko do nauki i działania, a także uwierzy ono w swoje możliwości- to bardzo szybko może osiągnąć zamierzony cel. 

Dlatego korepetycje, same w sobie, przy pomocy doświadczonej i życzliwej osoby, są dobrym pomysłem. 

Inną metodą może być zapisanie dziecka na dodatkowe, bezpłatne zajęcia edukacyjne z zakresu matematyki w szkole, gdzie nauczyciel, mając więcej czasu, spokojnie wytłumaczy bieżący materiał a co za tym idzie- zadania domowe mogą stać się dla ucznia nawet formą przyjemności i wyzwania.

Metoda uczenia się razem z innymi rówieśnikami, ma bardzo duży potencjał polegający zarówno na samej nauce jak także tworzeniu, kształtowaniu i rozwijaniu interakcji z innymi ludźmi- taka nauka pozostaje w dziecku na całe życie.

Uczy ona nie tylko samej matematyki ale także nawiązywaniu nowych relacji, znalezieniu miejsca w grupie i przestreganiu jej zasad. 

Nauka matematyki wśród znajomych na pewno pomoże dziecku w rozwiązywaniu zadań domowych, przy klasówkach czy sprawdzianach a jednocześnie zacieśni więzi międzyludzkie. 

Opisane metody nauki matematyki, mogą obejmować również inne przedmioty a przy tym sprawiać uczniowi satysfakcję z samej nauki- wszystko zależy jedynie od kreatywności rodzica czy nauczyciela i odpowiednim pokierowaniem tym młodym człowiekiem.